top of page

KPH

Koło Przyjaciół Harcerstwa - Co My Robimy ?

Nasze cele

Koło Przyjaciół Harcerstwa (KPH) jest organizacją dla rodziców którzy mają dzieci w harcerstwie,oraz dla sympatyków harcerstwa. KPH istnieje w celu propagowania Harcerstwa, udzielania pomocy moralnej, fizycznej oraz gromadzenie funduszy na rzecz szczepów.

Jakie mamy zadania, jako KPH?

Naszym zadaniem jest ułatwić działanie gromadom i drużynom, wspierać je finansowo i praktycznie. Pomagamy poprzez zakup sprzętu, dotacje na kolonie i obozy oraz opłatę kosztów szkolenia. Organizujemy imprezy dochodowe jak zabawy i kiermasze dla hufców "Ziemia Rodzinna" i "Kresy".

Dlaczego każdy rodzic powinien należeć do Koła?

Jeżeli Wasze dziecko należy do harcerstwa, to na pewno już wiecie że harcerstwo zapewnia wartościowy system wykształcenia młodzieży we współczesnych trudnych czasach, kiedy jest tak wiele wyzwań ideowych i moralnych.

 

Poprzez zabawę, dzieci nabierają wiele praktycznych umiejętności aby potem lepiej sobie radzić w życiu. Nawiązują sie trwałe przyjaźnie, wzmacnia się poczucie przynależności do naszego narodu. Jeśli zależy Państwu na tym aby Wasze dziecko wyrosło na wartościowego współczesnego człowieka, to prosimy, przyłączcie się do nas aby pomóc prowadzącym zbiórki, którzy bezinteresownie pomagają w wychowaniu naszych dzieci!

bottom of page